Atmore Dragway race results

Published 8:52am Wednesday, October 2, 2013

Bracket 1

Round E6:

Johnny Holley over Earl Winchester

Round E5:

Johnny Holley over Larry Barbarow, Earl Winchester over Josh Carraway

Round E4:

Johnny Holley over D.C. Lambeth, Earl Winchester over Michael Dean, Josh Carraway over Norman Mitchell

Round E3:

D.C. Lambeth over Sharon Hashem, Larry Barbarow over Jason Kirby, Johnny Holley over Billy Pierre, Norman Mitchell over Roger Ward, Josh Carraway over Freddie Fails, Michael Dean over Allen Padgett

Round E2:

D.C. Lambeth over Michael Jordan, Roger Ward over Kevin Hadley, Sharon Hashem over Norman Mitchell, Allen Padgett over Lavern Ferrouill, Josh Carraway over Chris White, Freddie Fails over Larry Barbarow, Michael Dean over Rusty Craig, Earl Winchester over Bo Johnson, Billy Pierre over Kim Smiley, Johnny Holley over Jeff Brown

Round E1:

D.C. Lambeth over Jeff Brown, Larry Barbarow over Billy Pierre, Sharon Hashem over Roger Ward, Josh Carraway over Jerry McAtee, Allen Padgett over Kim Smiley, Norman Mitchell over Rusty Craig, Freddie Fails over Kevin Hadley, Michael Dean over Brian Hughes, Bo Johnson over Richard Odom, Johnny Holley over Lavern Ferrouillat, Jason Kirby over Ralph McCracken, Earl Winchester over Chris White

 

Bracket 2

Round E6:

T.J. Vickers over Thomas Holley

Round E5:

Thomas Holley over Harry Green, T.J. Vickers over Christopher Giles

Round E4:

T.J. Vickers over Barry Garman, Harry Green over Gerald Franks, Thomas Holley over Kenny Bass, Christopher Giles over Robert Vance

Round E3:

Barry Garman over Jennifer Stacey, Robert Vance over Jamie Clegg, Harry Green over Bruce Bernstein, Gerald Franks over Gill Myles Sr. , Kenny Bass over George Wood, Christopher Gile over John Vance, Thomas Holley over John Stacey

Round E2:

Jennifer Stacey over Larry Moore, T.J. Vickers over Jamie Clegg, Bruce Bernstein over Hubert Dunbar, Kevin Wilkinson over Courtney Dunbar, Harry Green over Donald Courtney, John Vance over Robert Vance, George Wood over Danny Stacey, Thomas Holley over Christopher Gile, Kenny Bass over Gerald Franks, Gill Myles Sr. over Chad Craft, John Stacey over Barry Garman

Round E1:

Jennifer Stacey over Phil Reed, Barry Garman over Hubert Dunbar, Harry Green over Courtney Dunbar, Robert Vance over Larry Moore, Bruce Bernstein over T.J. Vickers, Bruce Rodgers over Kevin Wilkinson, Jamie Clegg over George wood, Christopher Gile over Donald Courtney, Gerald Franks over Carlton Brown, Kenny Bass over Danny Stacey , Gill Myles Sr. over Chad Craft, John Stacey over Charlie Warren

 

Bracket 3

Round E4:

Thomas Ardis over Joanie Stacey

Round E3:

JOanie Stacey over Jennifer Koch, Thomas Ardis over MIke Ross, Darrell Ardis over Calvin Mason

Round E2:

Thomas Ardis over Jennifer Koch, Calvin Mason over Tommy Smith, Mike Ross over David Sells, Darrell Ardis over Taylor Stacey

Round E1

Jennifer Koch over Taylor Stacey, Joanie Stacey over David Sells, Thomas Ardis over Calvin Mason, Darrell Ardis over Tommy Smith

 

Juniors

Round E4:

Evan Johnson over Chase Flynn

Round E3:

Chase Flynn over Cole Dunbar, Evan Johnson over Zack Heathcoe

Round E2:

Zack Heathcoe over Lane Scott, Chase Flynn over Evan Johnson

Round E1:

Cole Dunbar over Lane Scott, Evan Johnson over Chase Flynn

 

Editor's Picks